📞  (+48) 781 169 509
    pon-pt 08:00-16:00
PRZEJDŹ DO CENNIKA
usługi > pozycjonowanie

Copywriting

Moc płynąca z copywritingu

Copywriting to nic innego jak oddziaływanie na ludzi słowami. Możesz dzięki tekstom sprzedawać, przekonywać do swoich racji, przekazywać poglądy i uczyć ludzi wielu różnych rzeczy. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru słów i umiejętnego ukrycia przekazu, jaki ma płynąć z tekstu. Bo do tego, że słowa mają wielką moc, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Nie musisz mówić do ludzi, wystarczy, że do nich napiszesz, używając słów, które zadziałają na ich umysł czy emocje.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z naszym copywriterem? Przede wszystkim:

Gdzie możesz umieścić tekst otrzymany przez profesjonalnego copywritera?

Teksty to potężny żywioł, który jeszcze przez wielu nie jest doceniany. Jednak jak je pisać by były skuteczne? Najlepiej poszukać copywritera, który jest specjalistą w swojej dziedzinie. Kilka ważnych rzeczy, o których każda osoba pisząca teksty powinna wiedzieć to, między innymi:

Piękne pisanie zostawmy poetom i autorom, gdyż nie zawsze tekst musi być formalny, grzeczny i posiadać wyszukane słownictwo, dlatego tak ważna jest wiedza na temat tego, dla kogo piszemy. Pisanie to umiejętność a tekst to narzędzie, którym można zdziałać naprawdę wiele. Dobre produkty czy usługi zawsze potrzebują dobrej reklamy, czyli przede wszystkim opisu, który skutecznie zadziała na czytelnika.

Nie wystarczy tutaj wypisanie zalet produktu, ale ukazanie klientowi, że to, co kupuje czy na co się decyduje, jest mu faktycznie potrzebne. Copywriting to dziedzina jak każda inna – ilu copywriterów tyle sposobów pisania! Jednak zawsze warto poznać jej siłę i moc, dzięki której biznes może nabrać szybkiego tempa.

Seo Copywriting

Copywriting to tworzenie unikalnych tekstów dla ludzi. Natomiast copywriting SEO polega na publikowaniu takich treści, które powstają po to, aby wspomagać pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach. Mogłoby się wydawać, że te dwa zagadnienia niczym szczególnym się od siebie nie różnią. Jednak kontrast jest naprawdę spory. Copywriter SEO pisze takie artykuły, jak:

Głównym zadaniem osoby piszącej treści pod SEO jest umiejętne umieszczenie w nich fraz kluczowych, które nawiązują do konkretnej witryny. Błędnie uważa się, że tego typu teksty są mniej interesujące. Jednak algorytm wyszukiwarek stał się z biegiem lat bardzo wymagający. Obecnie liczy się nie tylko ilość fraz kluczowych, ale także jakość treści. Kopiowane, mało wartościowe artykuły nie są doceniane przez roboty Google.

Pozycjonowanie stron internetowych wiąże się z nieustannym poszerzaniem wiedzy na temat zmian zachodzących w algorytmach. Ta zasada dotyczy również copywriterów SEO, ponieważ znajomość aktualnych wytycznych wyszukiwarek jest niezbędna do tworzenia treści, które będą dobrze się pozycjonować. Warto wspomnieć, że tylko w algorytmie Google każdego roku dokonywanych jest setki modyfikacji, mających na celu spełnienie coraz większych wymagań użytkowników internetowych. Dlatego praca copywritera SEO wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych.

Firmę HXL tworzy sztab doświadczonych pracowników, którzy na bieżąco zaznajamiają się z nowymi wytycznymi algorytmu Google. Dzięki temu tworzone treści są odpowiednio nasycone frazami kluczowymi, a zarazem merytoryczne. Nasi fachowcy wiedzą również, jak ważne jest stosowanie podstawowych elementów, które powodują, że każda treść jest atrakcyjna zarówno dla odbiorców, jak i wyszukiwarek internetowych.

Co powinien zawierać dobry tekst SEO?

Podsumowując, copywriting SEO wymaga przede wszystkim doświadczenia. Wydaje się, że teksty tego typu może pisać każdy. Jednak to dość specyficzna praca, przy której konieczna jest kreatywność, cierpliwość i umiejętność perswazji. Ponadto tworzenie treści przesyconych frazami kluczowymi już od dawna straciło sens. Liczy się naturalność. Warto także pamiętać, że sam dobry tekst nie sprawi, że strona ulokuje się na wysokiej pozycji, równie ważna jest jego prezentacja.

Jakie korzyści wynikają z nawiązania współpracy z profesjonalnym copywriterem?

Każda strona internetowa, aby zyskać uwagę odbiorców, potrzebuje angażujących treści. To niepodważalny fakt. Co więcej, wysoka pozycji w rankingu Google również w głównej mierze uzależniona jest właśnie od tekstów. Podjęcie współpracy z profesjonalnym copywriterem lub agencją reklamową, oferującą tego rodzaju usługi to jeden ze skuteczniejszych sposobów na rozwinięcie biznesu. Jakie jeszcze korzyści przynosi copywriting?

Budowanie wizerunku firmy

Osoba zajmująca się pisaniem tekstów przed rozpoczęciem pracy szczegółowo zapoznaje się z określonym tematem. Dzięki temu w krótkim czasie nabywa specjalistyczną wiedzę, którą wykorzystuje do tworzenia między innymi opisów produktów. Używanie profesjonalnego i jednocześnie zrozumiałego dla odbiorcy języka przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Publikując merytoryczne treści, można skutecznie zyskać zaufanie i poważanie czytelników.

Widoczność w wyszukiwarce

Copywriter tworzy artykuły, które spełniają standardy SEO. Oznacza to, że tekst jest unikalny, ma odpowiednią strukturę, uwzględnia wystarczającą ilość wybranych fraz kluczowych, a przede wszystkim jest napisany zgodnie z zasadami ortograficznymi, gramatycznymi i interpunkcyjnymi. Stosowanie się do wszystkich wymienionych wymogów zwiększa szanse na osiągnięcie wysokiej pozycji w rankingu Google. Widoczność w wyszukiwarce równa się dotarciu do nieokreślonej liczby potencjalnych klientów, co prowadzi do wzrostu sprzedaży i rozwoju firmy.

Ukazanie zalet oferowanych usług lub produktów

Nie ma lepszego miejsca na zaprezentowanie odbiorcom zalet oferowanych usług bądź produktów niż Internet. Strona internetowa przedsiębiorstwa na każdym kroku powinna zwracać uwagę na korzyści płynące z nawiązania współpracy, czy dokonania zakupów. Copywriter, tworząc opisy firm, skupia się nie tylko na przekazaniu podstawowych danych i umiejscowieniu fraz kluczowych, które wspomagają działania SEO, ale również ukazuje cechy i sukcesy określonej działalności.

Przewaga nad konkurencją

Niestety wciąż w Internecie można natrafić na wiele, podobnie lub tak samo brzmiących artykułów. To sprawia, że odbiorcy stają się coraz bardziej wymagający i poszukują wyróżniających się treści. Zlecając pisanie tekstów specjaliście, czy to pod użytkowników internetowych, czy pod wyszukiwarkę, mamy pewność, że otrzymane teksty są unikalne. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie przewagi nad konkurencyjnymi firmami.

Oszczędność czasu

Jak wiadomo, czas ma ogromną wartość, szczególnie dla osób zarządzających własnym biznesem. Dlatego, zamiast marnować go na próby samodzielnego tworzenie treści na stronę, które nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto skorzystać z usług copywritera. To jedna z inwestycji, które zwracają się z kilkukrotnie zwiększoną siłą, ponieważ słowa mają ogromną moc.

Agencja reklamowa HXL oferuje kompleksowe działania SEO, obejmujące między innymi pisanie tekstów na strony internetowe, content marketing oraz copywriting wspomagający pozycjonowanie. Nasz zespół charakteryzuje kreatywność i pełen profesjonalizm. Każdy projekt realizujemy z wielkim zaangażowaniem, ściśle współpracując z klientami. Copywriterzy HXL bezustannie poszerzają swoją dotychczasową wiedzę z zakresu funkcjonowania algorytmu wyszukiwarki Google oraz perswazji językowej. Wszystko po to, aby zwiększać jakość tworzonych treści, a tym samym świadczyć usługi na coraz wyższym poziomie.

Bezpłatna wycena / konsultacja

szybki kontakt