📞  (+48) 781 169 509
    pon-pt 08:00-16:00
PRZEJDŹ DO CENNIKA
usługi > linki sponsorowane

Google Ads - Linki Sponsorowane

Linki sponsorowane Google Ads stały się bardzo popularną formą reklamy w ostatnich latach i każdy właściciel strony internetowej, który chce, między innymi, zwiększyć jej zasięg lub podwoić sprzedaż powinien choć raz skorzystać z tej usługi i przekonać się, czy jest odpowiednia dla jego biznesu. Jak wiadomo, trudno jest prowadzić jakąkolwiek firmę, nie korzystając z siły marketingu, czyli tak naprawdę bez dobrej reklamy się nie obejdzie, a w tej kwestii należy próbować dosłownie wszystkiego. Warte zainteresowania są zatem reklamy Google Ads, czyli inaczej mówiąc linki sponsorowane. To forma reklamy, która daje mnóstwo możliwości w zależności od tego, czego potrzebuje Twoja firma: chcesz więcej sprzedawać? Być bardziej widoczny? Budować świadomość swojej marki czy może po prostu zdobyć większą popularność? - czym prędzej postaw na reklamy Google Ads!

Co należy zrobić na początek?

Po pierwsze, istotny jest dobór trafnych fraz kluczowych, gdyż to dzięki nim potencjalni klienci szybko i łatwo znajdą odpowiednią stronę www i produkt czy usługę, której aktualnie potrzebują. Fraza kluczowa to zatem jasno sprecyzowany komunikat o tym, czego klient poszukuje. Warto podkreślić, że reklamy mogą być pokazywane wybranym osobom poprzez określenie ich wieku, płci, zainteresowań itp. Dodatkowo można ustawić konkretne dni oraz pory, kiedy linki sponsorowane mają się pojawiać.

Po drugie, trzeba ustalić odpowiednie treści reklam oraz przygotować stronę docelową tak, aby była atrakcyjna i miała wysoką jakość merytoryczną. Tekst jest ważny nie tylko dla robotów wyszukiwarki Google, ale także dla klientów, gdyż to on działa na emocje i dostarcza bodźców, które decydują o tym, czy skorzystać z oferty danej firmy, czy też nie. Dlatego reklama tekstowa ma tak wielką siłę i uchodzi za jedną z lepszych szans na to, by szybko zaistnieć w sieci.

Gdzie pojawiają się reklamy?

Linki sponsorowane pojawiają się w wyszukiwarce Google zawsze, wtedy gdy dana osoba wpisze konkretne słowo kluczowe, wówczas otrzymuje listę stron internetowych pasujących do jej zapytania. Cztery pierwsze wyniki nad naturalnymi wynikami wyszukiwania to właśnie linki sponsorowane oznaczone zazwyczaj jako „reklama”, a także 3 miejsca poniżej wyników naturalnych. Natomiast, o częstotliwości pojawiania się reklam, konkretnych dniach tygodnia oraz porach decyduje odpowiednie ustawienie kampanii.

Różnorodność wyboru

Google zadbało o to, aby możliwości skorzystania z linków sponsorowanych było naprawdę wiele, i tak, można zdecydować się na: reklamy w sieci wyszukiwania lub w sieci reklamowej, reklamy produktowe, reklamy aplikacji oraz reklamy wideo. To, na jaki rodzaj się zdecydujesz, zależy od tego, jaki cel chcesz osiągnąć. Każda z wymienionych powyżej kampanii posiada szereg zalet i dodatkowych opcji, które można łatwo ustawiać, jak i zmieniać, w zależności od pojawiających się efektów. Określenie celu, jaki chcemy osiągnąć poprzez korzystanie z linków sponsorowanych, jest bardzo ważny, gdyż to on decyduje o rodzaju reklam, wielkości przeznaczonego budżetu, długości trwania reklamy itp.

Jakie korzyści płyną z Google Ads?

Niezależnie od rodzaju kampanii, jeśli jest odpowiednio prowadzona, może przynieść Ci wiele korzyści. Przede wszystkim:

Tak naprawdę nie przekonasz się o sile płynącej z linków sponsorowanych, póki nie rozpoczniesz swojej pierwszej kampanii.

Kto może skorzystać z Google Ads?

Prowadzenie kampanii Google Ads idealne jest dla osób, które posiadają własną stronę internetową i chcą, aby była ona dobrze widoczna w sieci. Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały biznes, czy duże przedsiębiorstwo, tego typu reklama, dzięki swojej elastyczności jest tak naprawdę dla każdego. Jeśli więc jesteś nastawiony na bezpośrednie pozyskiwanie klientów, jest to doskonała forma reklamy, z której powinieneś skorzystać. Idealnie nadaje się także do rozkręcania biznesu lokalnego, niezależnie od dziedziny. Ponadto, jeśli sprzedajesz produkty, które są unikalne lub ręcznie robione, jesteś producentem i pragniesz zwiększyć sprzedaż, linki sponsorowane w szybki sposób Ci to umożliwią. Nawet jeśli Twoja strona pełni tylko rolę wizytówki, jest to nadal świetna okazja do tego, by wypromować siebie i swój biznes bez dużych nakładów finansowych.

Jakie są koszty za prowadzenie Kampanii?

Tutaj należy sprecyzować wiele czynników, aby poznać realny koszt reklamy. Cena zależna jest, między innymi, od:

Warto tutaj też wspomnieć o tak zwanej aukcji, gdyż to ona również decyduje o koszcie i pozycji reklamy. Aukcja to inaczej licytacja, podczas której Google poddaje reklamę ocenie, biorąc pod uwagę: stawkę CPC (koszt za kliknięcie), jakość oraz adekwatność fraz kluczowych. To właśnie aukcja, w ostateczności decyduje czy i na jakiej pozycji pojawi się reklama oraz za jaką stawkę.

W określeniu kosztów reklamy pomocne jest takie narzędzie jak Planner słów kluczowych. Dzięki szacunkowej stawce za daną frazę kluczową, która pojawi się w Plannerze, możesz zobrazować sobie ogólne koszty. Oprócz kosztów, narzędzie to pokazuje także popularność fraz, dzięki czemu łatwo i szybko dobierzesz pasujące do Ciebie i Twojej strony frazy kluczowe.

Podsumowując, jeśli masz w planach rozwinięcie swojego biznesu, zdecyduj się na prowadzenie Kampanii Google Ads, a dzięki naszej firmie zyskasz skuteczną reklamę w sieci, która przyniesie Ci wiele korzyści. Życie powoli, ale zauważalnie przenosi się do Internetu, dlatego nie może Cię tam zabraknąć! Bądź widoczny i oferuj swoje usługi dokładnie tym osobom, które jej potrzebują. Linki sponsorowane to też świetne uzupełnienie pozycjonowania, pamiętaj, że te formy reklam zawsze idą ze sobą w parze, dlatego warto zadbać zarówno o jedne, jak i drugie. Nie daj konkurencji się wyprzedzić i zadbaj o odpowiednią promocję swojej strony internetowej, co szybko i efektywnie wpłynie na rozwój Twojego biznesu.

Bezpłatna wycena / konsultacja

szybki kontakt