Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie szerokie ma na celu uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google dla wielowyrazowych fraz kluczowych, czyli takich, które posiadają więcej niż dwa słowa. Inną nazwą pozycjonowania szerokiego jest pozycjonowanie na długi ogon (z ang. long tail seo). Dłuższe i bardziej precyzyjne frazy z reguły powodują większy ruch na stronie niż ogólne słowa kluczowe, a także umożliwiają szybkie uzyskanie przewagi nad konkurencją w notowaniach wyszukiwarki Google. Poza tym tego typu frazy przyczyniają się do zwiększenia konwersji.

Pozycjonowanie szerokie to doskonałe rozwiązanie zarówno dla serwisów, jak i sklepów internetowych z uwagi na to, że skutecznie zwiększa szanse na zdobycie realnie potencjalnych klientów, a co za tym idzie, wzrost zysków ze sprzedaży.

Bez wątpienia, pozycjonowanie szerokie cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród właścicieli sklepów online dysponujących bogatą ofertą produktów lub szeroką gamą usług. Głównym powodem jest niska konkurencyjność wśród fraz wielowyrazowych, pozwalająca na zwiększenie widoczności dla użytkowników wyszukiwarki Google.

Mimo tego, że SEO long tail to złożony proces, wymagający czasu i zastosowania specjalistycznych metod, to dzięki korzystaniu z nieograniczonego zasobu fraz strona www znacznie łatwiej jest zwielokrotnić ruch, niż w przypadku pojedynczych słów kluczowych. Jednak ta opcja wymaga publikacji wielu wartościowych treści.

Jak przebiega proces pozycjonowania szerokiego?

Audyt SEO

Pierwszy etap pozycjonowania long tail obejmuje m.in. audyt SEO, który ukazuje obecną kondycję witryny www. Dzięki temu znacznie łatwiej jest wyznaczyć punkty wymagające drobnej lub całkowitej zmiany, a także sprecyzować frazy kluczowe nawiązujące do specyfiki danej strony.

Analiza działań konkurencji

Analizę działań konkurencji można wykonać poprzez wykorzystanie profesjonalnych programów SEO, takich jak m.in. Senuto, czy Linkhouse lub jeszcze lepiej – skorzystać z własnych zaawansowanych narzędzi. Odwiedzanie witryn prowadzonych przez konkurencyjne firmy pozwala również na wychwycenie słów, które sami zignorowaliśmy lub detali, uatrakcyjniających serwis.

Selekcja wyrazów

Selekcja wyrazów, które tworzą frazę kluczową zazwyczaj polega na wyborze około czterech lub pięciu słów. Optymalizacja pozwala każdej z fraz przypisać jedną, dedykowaną podstronę. Do zrealizowania tego etapu warto użyć narzędzia SEO, które usprawnia wyszukiwanie fraz kluczowych, np. Google Keyword Planner. Informację dotyczące wyrażeń wpisywanych przez użytkowników internetowych najczęściej uzyskać można również poprzez podpięcie się do narzędzi Google Analitics oraz Google Search Console.

Pozyskanie linków zewnętrznych

Kluczowym krokiem jest pozyskanie linków zewnętrznych i umieszczenie w ich treściach odnośników do określonej strony internetowej. Dzięki temu zwiększamy moc SEO takich treści, a tym samym pozycję podstrony. Mogą to być linki serwisów tematycznych, czy blogów.

Optymalizacja strony internetowej

Skuteczne pozycjonowanie strony, zarówno standardowe, jak i szerokie, opiera się przede wszystkim na optymalizacji witryny www. Optymalizacja to nie tylko treści i przyciągająca uwagę grafika, to także dopracowanie kodu strony czy dostosowanie do urządzeń mobilnych, jak smartfony i tablety. Znaczenie ma również zachęcający content, w którym odpowiednio zostały zaakcentowane nagłówki, akapity i istotne punkty. Przy dokonywaniu zmian warto skupić się na prędkości działania serwisu. Im szybsze wczytywanie strony, tym chętniej jest ona odwiedzana przez internautów.

Cena pozycjonowanie szerokiego uzależniona jest od kilku elementów, takich jak m.in.:

Każda strategia SEO przygotowywana i wyceniana jest indywidualnie. Firma HXL oferuje bezpłatną wycenę, uwzględniającą wszystkie wymagania klienta, który chce skorzystać z usługi SEO long tail.

Dla kogo jest usługa SEO long tail?

Pozycjonowanie szerokie to opcja, szczególnie korzystna dla dużych stron internetowych, takich jak:

Przede wszystkim właściciele sklepów online powinni zastanowić się nad nawiązaniem współpracy z firmą oferującą usługę SEO long tail. Bogaty asortyment produktów sprawia, że ilość fraz kluczowych jest również większa, dlatego pozycjonowanie szerokie w takim przypadku sprawdzi się najlepiej, zarówno ze względu na szybkość efektów, jak i kwestie finansowe. Przykładem jest m.in. „suszarka do włosów REMINGTON”, która może zostać wyszukana przy wpisaniu takich bardziej sprecyzowanych słów w wyszukiwarkę, jak:

Tak dokładne precyzowanie pozycjonowanych wyrażeń zwiększa szanse zakupu danego produktu przez potencjalnego klienta, ponieważ szuka konkretnego przedmiotu i trafia na konkretną podstronę serwisu. Cena natomiast za taką frazę jest zazwyczaj bardzo niska. Znane sklepy internetowe dysponują wieloma takimi suszarkami do włosów. Użytkownicy mogą trafić na konkretną stronę za pomocą nawet kilku tysięcy fraz kluczowych. Przy tak dużej ilości słów kluczowych warto wybrać właściwe rozwiązanie, jakim jest SEO long tail.

Pozycjonowanie szerokie w skrócie

W niektórych sytuacjach wyprzedzenie serwisów konkurencyjnych w wynikach wyszukiwania na słowa kluczowe, cieszące się największą popularnością, jest bardzo trudne. Nawet dokonanie diametralnych zmian, czy profesjonalnej optymalizacji witryny może być niewystarczające. Jedynym rozwiązaniem w takich przypadkach jest skorzystanie z usługi SEO long tail, czyli pozycjonowanie wielowyrazowych fraz kluczowych.

Dzięki tej metodzie można szybko, a przede wszystkim skutecznie zwiększyć ruch na stronie, co wiążę się również ze wzrostem ilości klientów oraz przychodów firmy.

Mimo że pojedyncze słowa, składające się na tzw. „długi ogon” cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem w wyszukiwaniach, to są bardziej precyzyjne, przez co konwertują niebywale dobrze. Zdecydowanie większą część zapytań w wyszukiwarce Google stanowią bardziej szczegółowe słowa o niewielkim stopniu popularności, czyli właśnie long tail. Innymi słowy, są to dokładniej określone i rzadziej wpisywane wyszukiwania nawiązujące do tematu, na który szukamy informacji. Warto również zapoznawać się z podpowiedziami Google, znajdującymi się w sekcji o nazwie: „Wyszukiwania podobne”, które widnieją na samym dole strony wyników wyszukiwania.

Samodzielne, ręczne selekcjonowanie fraz kluczowych z wyszukiwarki Google zabiera mnóstwo czasu. Dlatego najlepiej skorzystać z usługi agencji reklamowej HXL, która oferuje usługę SEO long tail. Specjaliści posiadają bowiem narzędzia, służące do badań słów kluczowych, które w moment wyświetlają tysiące fraz.

Zalety usługi SEO long tail

Pozycjonowanie szerokie niesie ze sobą wiele korzyści. Szczególnie rozbudowane strony lub sklepy internetowe mogą w szybkim czasie zauważyć satysfakcjonujące rezultaty korzystania z usługi SEO long tail. Jednak nie oznacza to, że w przypadku małych biznesów taka opcja nie ma sensu.

Do głównych zalet pozycjonowania szerokiego zalicza się np.:

01

Mniejsza konkurencyjność między frazami wielowyrazowymi niż w przypadku standardowych fraz ogólnych

02

Atrakcyjna cenowo forma reklamy w Internecie

03

Błyskawiczne efekty usługi SEO long tail

04

Spowodowanie znacznie większego i dobrego ruchu na stronie (w postaci przybywania realnie zainteresowanych, potencjalnych klientów)

05

Wysoki współczynnik konwersji

06

Widoczność witryny w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google na większą liczbę słów kluczowych

Podsumowując, pomimo tego, że w SEO long tail pozycjonowana jest duża ilość fraz, to możliwość dotarcia do użytkowników internetowych jest naprawdę wysoka. Jak więc można zauważyć, pozycjonowanie szerokie niesie wiele korzyści i jest jednym z najkorzystniejszych sposobów na spotęgowanie wartościowego ruchu na stronie, a także uzyskanie wysokiej pozycji w rankingu wyszukiwarki Google. Wartościowy ruch to internauci, którzy trafili na konkretną witrynę www po wpisaniu precyzyjnego zapytania i prawdopodobnie dokonają na niej zakupu lub skorzystają z oferowanych usług. To realni, potencjalni klienci. Jednak o podjęciu ostatecznej decyzji przez takich użytkowników mogą zdecydować inne czynniki, takie jak przejrzystość witryny, szybkość jej wczytywania, proces obsługi, czy nawet zrozumiałość treści.

Na efekty pozycjonowania szerokiego nie trzeba długo czekać. Pierwsze rezultaty w postaci poprawy pozycji w wynikach wyszukiwania w Google są widoczne już nawet po kilku tygodniach od rozpoczęcia współpracy z profesjonalną agencją reklamową. Aby tak się stało, konieczne jest dopasowanie strony internetowej do obecnych zasad SEO, w których każdego roku następują radykalne zmiany.

Bezpłatna wycena/konsultacja    Udowodnij, że jesteś Człowiekiem, wybierając samolot.

    HXL Sp. z o.o.

    Plac Solny 15

    50-062 Wrocław

    (+48) 781 169 509