Pozycjonowanie sklepów internetowych

Usługa SEO sklepów online to proces wieloetapowy, który jest dużo bardziej złożony niż standardowe pozycjonowanie stron internetowych. Przyczyną jest specyfika witryny, czyli posiadanie rozmaitego zasobu produktów w ofercie, generujących wiele podstron wymagających optymalizacji i usytuowania w rankingu Google. Poza tym prowadząc sklep internetowy, konieczne jest dostosowanie optymalizacji platformy zakupowej zarówno do wymagań prawnych, jak i zasad działania wyszukiwarki Google. Tylko specjaliści od SEO są w stanie skutecznie zwiększyć zasięg takich serwisów i pozyskać na tyle wartościowych ruch, aby generował konwersje. Handel prowadzony w internecie rozwija się bardzo szybko, wpływ na jego dynamiczność mają internauci oraz algorytmy wyszukiwarki Google.

Odpowiednio zoptymalizowana strona sklepu internetowego, która zajmuje wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google, jest znacznie atrakcyjniejsza dla potencjalnych klientów. Skuteczna sprzedaż zależy bowiem od kilku czynników. Poza wysoką jakością i bogatym asortymentem oferowanych produktów warto zadbać o zachęcający wygląd witryny sklepu online, prezentacje artykułów, a także łatwość obsługi strony. Natomiast najważniejszym elementem jest widoczność w wyszukiwarce Google

Ponad połowa internautów z Polski dokonuje zakupów w sklepach internetowych. Jednak ta liczba stale rośnie, co wykorzystuje wiele przedsiębiorstw z różnorodnych branż. Klienci coraz chętniej decydują się na zakupy online niż w sklepach stacjonarnych, ponieważ to rozwiązanie jest niezwykle wygodne, często dużo korzystniejsze cenowo oraz pomaga zaoszczędzić czas. Dlatego to najlepszy moment, aby wykorzystać potencjał, jaki kryje w sobie promocja i pozycjonowanie sklepu internetowego w Google.

Jak przebiega pozycjonowanie sklepów internetowych w wyszukiwarce Google?

Podobnie, jak w przypadku pozycjonowania standardowych stron internetowych, tak i w SEO e-sklepów należy wykonywać takie prace, jak:

Jednak pozycjonowanie platform ukierunkowanych na sprzedaż internetową nie przynosi żadnych efektów bez zastosowania specyficznych zaleceń. Należy do nich m.in. zamieszczanie unikatowych opisów produktów zoptymalizowanych pod frazy kluczowe. Tekst powinien zainteresować czytelnika i zachęcić do zakupów. Powinien zawierać istotne dane techniczne produktu oraz przedstawiać jego zalety i funkcjonalność. Mimo że korzystanie z gotowej charakterystyki towarów, czyli tzw. duplikatów, jest znacznie łatwiejsze i tańsze, to utrudnia uzyskanie wysokiej pozycji w Google. Wyszukiwarka zwraca ogromną uwagę na unikalność oraz jakość treści znajdujących się na stronach. Ważne są również meta Title i Description.

Przy SEO e-sklepów pomocny jest przejrzysty wygląd serwisu oraz odpowiednio zorganizowania lista oferowanych produktów, podzielona na kategorie. Dobrze, jeśli strona wzbogacona jest o wysokiej jakości fotografię, czy grafikę. Jednakże należy uważać na ich wielkość, ponieważ mogą wydłużyć czas ładowania strony, a to zniechęca internautów do odwiedzin, bezpośrednio przekładając się na mniejszą widoczność w naturalnych wynikach wyszukiwania. W przypadku, gdy witryna nasycona jest zdjęciami, należy skorzystać z funkcji umożliwiających użytkownikom powiększanie obrazków, na których prezentowany jest produkt.

Ponadto skuteczne pozycjonowanie sklepów online opiera się na prawidłowym doborze słów kluczowych, które bezpośrednio oddziaływają na ruch na platformie sprzedażowej. Niezbędna jest również instalacja i konfiguracja narzędzi Google Search Console i Google Analytics oraz systematyczne przeprowadzanie badań okresowych sklepu. Wiele z tych prac poprawia konwersję serwisu. Należy wspomnieć również o tym, że przy pozycjonowaniu fraz produktowych najważniejsze jest dostosowanie się do aktualizacji algorytmu wyszukiwarki Google, a także panujących trendów wśród konkretnych produktów.

Działania firmy HXL opierają się na przygotowywaniu indywidualnych strategii dotyczących pozycjonowania sklepów internetowych. Dzięki doświadczonym specjalistom z branży IT, którzy korzystają z profesjonalnych narzędzi do przeprowadzania analiz i gromadzenia wartościowych danych możliwe jest błyskawiczne realizowanie skutecznego planu działania w pozycjonowaniu platform sprzedażowych.

Pozycjonowanie sklepu internetowego – korzyści

Zastanawiasz się jakie korzyści wynikają z pozycjonowania sklepu internetowego? Jest ich naprawdę wiele. Współpraca z agencją reklamową, specjalizującą się w SEO e-sklepów to przede wszystkim powierzenie interesów swojej firmy profesjonalistom. Handel elektroniczny, nazywany e-commerce wyróżnia się szczególną konkurencyjnością.

Czas, jaki trzeba poświęcić na samodzielne dokonywanie zmian w serwisie ukierunkowanym na sprzedaż online, aby poprawić jego widoczność w wyszukiwarce Google, ciężko określić. Mogą upłynąć tygodnie, a nawet miesiące, zanim Twoja witryna znajdzie się w tak pożądanej liście top 10 wyświetleń w wyszukiwarce. Dlatego, warto nie czekać i skorzystać z usługi pozycjonowania sklepów internetowych oferowanej przez agencję HXL, a zaoszczędzony czas poświęcić na rozwój biznesu.

Każdego roku notuje się niemal 8 tys. nowych, zarejestrowanych sklepów online. Obecnie ich ilość w Polsce sięga prawie 50 tys. Sprzedaż w Internecie stała się na tyle popularna, że zdobycie klientów i osiągnięcie pozycji lidera w swojej branży wymaga zastosowania innowacyjnych metod.

Jakie korzyści wynikają z pozycjonowania sklepu internetowego?

zoptymalizowanej platformy zakupowej pod kątem wymagań wyszukiwarki Google
wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania
wartościowego ruchu na stronie
zwiększenia konwersji
popularności marki sklepu w sieci
nowych klientów
zyskania prestiżu
większych zysków ze sprzedaży
wzrostu efektywności kanałów sprzedaży
silniejszej pozycji w branży handlu elektronicznego

Efekty prac SEO sklepu internetowego mogą być widoczne bardzo szybko, lecz aby utrzymać stabilną pozycję w rankingu Google, konieczna jest regularność działań, a także monitorowanie zmian zachodzących w algorytmie wyszukiwarki.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i jesteś zainteresowany jego pozycjonowaniem w wyszukiwarce Google, zapoznaj się z ofertą naszej agencji reklamowej HXL. Dokonujemy darmowej analizy aktualnej kondycji Twojego e-sklepu oraz prezentujemy działania, które skutecznie wpływają na widoczność serwisu w Google. Długofalowe korzyści wynikające z usługi SEO platform sprzedażowych pozwalają firmie rozwinąć się poprzez wzbogacenie asortymentu o najwyższej jakości produkty, czy zatrudnienie wyspecjalizowanych pracowników, którzy zajmują się obsługą klienta.

Rozpocznij współpracę z profesjonalistami od reklamy w sieci

Coraz więcej właścicieli sklepów internetowych korzysta z promowania firmy w internecie, korzystając z pomocy agencji reklamowych oferujących pozycjonowanie stron. Nie warto odbiegać od konkurencji. Nawiązanie współpracy z Naszym zespołem to bowiem pewny sposób na osiągnięcie sukcesu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy nad stronami internetowymi klientów zarządzających działalnościami specjalizującymi się w różnych branżach. Posiadamy rozbudowaną ofertę usług uwzględniającą m.in. pozycjonowanie platform ukierunkowanych na sprzedaż online.

Nasza firma HXL obsługuje właścicieli zarówno niewielkich, jak i dużych serwisów. Każda strategia SEO to indywidualny projekt, tworzony na podstawie priorytetów i uwag wskazanych przez klientów. Jako specjaliści, doradzamy w istotnych kwestiach, które mogą bezpośrednio wpłynąć na wzrost ruchu na stronie, generowanie konwersji, czy przychody ze sprzedaży.

Nasza agencja reklamowa tworząc wycenę, bazuje na wstępnie przeprowadzonej analizie kondycji określonego sklepu internetowego. Pod uwagę brane są takie kryteria jak:

Branża, w jakiej działa serwis

Ilość oferowanych produktów

Konkurencja

Robimy wszystko, aby przygotowana strategia poprowadziła firmę na sam szczyt wyników wyszukiwarki Google oraz spełniała oczekiwania klienta.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i nie wiesz, co zrobić, aby osiągnąć satysfakcjonującą pozycję w wyszukiwarce Google, skontaktuj się z Naszą agencją. Sprawimy, że Twoja strona stanie się nie tylko widoczna w wynikach wyszukiwania, ale również będzie dużo łatwiejsza w obsłudze dla internautów. Pamiętaj, atrakcyjna witryna www to pierwszy krok do sukcesu.

Działając w branży handlu internetowego, konieczne jest korzystanie z usługi SEO sklepów online, ponieważ inaczej serwis nie będzie widoczny dla potencjalnych klientów. Poza zdobyciem nowej grupy zainteresowanych, działania wynikające z pozycjonowania platform sprzedażowych pozytywnie wpływają na wizerunek firmy oraz pozwalają na większą konwersję, co widocznie wpływa na comiesięczne przychody.

Bezpłatna wycena/konsultacja    Udowodnij, że jesteś Człowiekiem, wybierając filiżankę.

    HXL Sp. z o.o.

    Plac Solny 15

    50-062 Wrocław

    (+48) 781 169 509