📞  (+48) 781 169 509
    pon-pt 08:00-16:00
PRZEJDŹ DO CENNIKA
usługi > pozycjonowanie

Pisanie Tekstów na Stronę WWW

Teksty na stronie www mają znaczenie nie tylko dla robotów wyszukiwarki Google, ale też dla ludzi odwiedzających Twoją witrynę. Istnieje przekonanie, że mało kto czyta opisy na stronie szczególnie, wtedy gdy są bardzo długie. Jednak spora część ludzi, dla których to, co masz napisane na swojej wizytówce, jaką jest witryna internetowa, ma bardzo duże znaczenie. Jeśli jesteś specjalistą w danej branży, zadbaj o to, by Twoja strona jasno to ukazywała. Jak? Bardzo prosto! Pisząc rzeczowe teksty np. na temat tego, czym się zajmujesz, na czym polega Twoja praca i co zyskają osoby, które zdecydują się na podjęcie współpracy z Tobą. Strona, która jest dopracowana w najmniejszym szczególe, czyli, między innymi, będzie posiadać rozbudowane, przemyślane opisy, ma ogromne szanse na to, by przynosić Ci spore zyski. Dlaczego więc nie spróbować?

Dzięki tekstom na stronie zyskasz przychylność wyszukiwarki Google, jak i szacunek Internautów- dlaczego? Ponieważ pisząc tekst na stronę www, czyli opisując swoją ofertę, trafiasz w potrzeby klientów i przekonujesz ich, że znaleźli się we właściwym miejscu.

Content, jaki posiadasz na stronie, czyli opisy, artykuły itp. jest jedną z ważniejszych rzeczy w procesie pozycjonowania.

Spora ilość tekstów na stronie to zawsze plus

Niektórzy właściciele portali internetowych boją się, że strona, która ma sporą ilość tekstu może odstraszać klientów, bo będzie posiadała niepotrzebne opisy, które nikogo nie obchodzą. Faktem jest, że nie wszystkich interesują długie artykuły, jednak pamiętaj, że zawsze możesz umiejętnie i sprytnie umiejscowić teksty na swojej stronie w taki sposób by były przejrzyste i by zapoznawanie się z nimi było szybkie i przyjemne. Jednocześnie pamiętaj, że ludzie, szukając danej usługi czy produktu w sieci, najpierw zapoznają się z tym, co masz na stronie, a potem dopiero decydują się na wykonanie telefonu czy napisanie maila - dlatego właśnie musisz zadbać o to by oferta na Twojej domenie, czyli jej szczegółowy opis zainteresował internautów.

Nakarm zarówno czytelnika, jak i wyszukiwarkę

Wróćmy jednak do robotów wyszukiwarki Google, bo to one, obok ludzi, kochają słowa na stronach www. Dzięki temu, że opisy odzwierciedlają i jasno przekazują to, czym się zajmujesz i co oferujesz swoim potencjalnym klientom, Twoja strona zajmie wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. To oczywiście jeden z elementów pozycjonowania, ale jakże ważny! Bez merytorycznych i przede wszystkim unikalnych treści nie zbudujesz silnej pozycji witryny w wyszukiwarce Google. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej dziedzinie, nie masz czasu, inspiracji czy po prostu umiejętności w pisaniu dobrych tekstów, zleć je profesjonalnej firmie, która zadba o: część merytoryczną, czyli zaciekawi czytelnika, część techniczną, czyli zadowoli roboty wyszukiwarki Google oraz część graficzną, czyli umiejscowi je tak, by nie męczyły wzroku i były łatwe w odbiorze.

Zaprezentuj siebie w formie słowa pisanego

Każdy właściciel witryny internetowej powinien uświadomić sobie, że jest to jego najlepsza wizytówka, która wiele mówi o nim i jego firmie. Nie zawsze jest czas by tłumaczyć klientowi, między innymi, kwestie techniczne, dlatego warto umieścić tego typu informacje na stronie, by klient wiedział, na czym polega usługa, dlaczego niektóre rzeczy wykonuje się tak, a nie inaczej itp.

I tutaj zyskujesz podwójnie, ponieważ, po pierwsze, karmisz ciekawość klienta a po drugie, dajesz robotom wyszukiwarki Google jasne informacje na temat tego, czym się zajmujesz i komu powinny one wyświetlać Twoją stronę w wynikach wyszukiwania. W witrynie internetowej można umieścić wiele zakładek różnego typu, a to o czym one będą, zależy od właściciela domeny. Jednak każdą z nich powinien wypełniać tekst i to taki, który jest ciekawy, a jednocześnie konkretny. A co jeśli pozostawi niedosyt? To też dobrze! Gdyż zmusi to potencjalnego klienta do skontaktowania się z Tobą w celu poznania szczegółów i tutaj zyskujesz kolejną szansę na to, by klient podjął z Tobą współpracę, gdyż możesz go przekonać do siebie i swojej usługi np. telefonicznie. Z której strony by nie patrząc, dobry tekst zawsze przynosi wiele korzyści, Tobie, firmie i stronie www, a także, a może przede wszystkim klientowi.

Różnica pomiędzy pisaniem tekstów a copywritingiem

Trzeba pamiętać, że pisanie tekstów to jedno a copywriting to drugie. Oba zagadnienia są ze sobą powiązane, jednak copywriting ma ściśle ukierunkowany cel, jakim jest marketing. Teksty napisane przez profesjonalnego copywritera mają przekonywać odbiorcę, sprzedawać, działać zarówno na umysł, jak i dawać bodziec do tego by czytelnik skorzystał z usługi lub kupił produkt, o którym właśnie czyta. Pisanie tekstów natomiast jest pojęciem dużo szerszym, gdyż odnosi się przede wszystkim do pisarzy, jednak copywriting jest jak najbardziej jednym z elementów pisania tekstów. Temat ten cały czas jest określany i definicje powoli się zacierają, jednak póki co, należy pamiętać, że nie są to tożsame pojęcia.

Trudna sztuka tworzenia tekstów

Stworzenie opisu danego produktu, czy interesującej oferty zachęcającej do skorzystania z usługi nie jest do końca tak prostą czynnością, jaką mogłoby się wydawać. Ubranie w słowa tego, co chcemy zaprezentować to jedno, natomiast druga kwestia leży w tym, by trafić w potrzeby ludzi. Mało tego, musisz zadbać o to, by wyszukiwarka Google odnalazła na Twojej stronie ważne dla Ciebie słowa kluczowe, by mogła wypromować ją na wysokie pozycje. Tworzenie tekstów to zatem złożony proces, na który składają się następujące czynności:

Bezapelacyjnie jednak każdy tekst powinien posiadać: wstęp, rozwinięcie i zakończenie.

Zalety płynące z dobrze napisanych tekstów

Podsumowując, dobry tekst to taki, który napisany jest dla ludzi, z myślą o ich potrzebach, pragnieniach, marzeniach. Musisz zaciekawić klienta, by chciał nawiązać z Tobą współpracę, a nie zrobisz tego, zachwalając swój produkt, tylko określając jasno jakie korzyści otrzyma klient, gdy zdecyduj się na produkt czy usługę. Poniżej zatem udostępniamy Ci listę zalet i korzyści, jakie otrzymasz, wstawiając na swoją stronę www dobrze napisane teksty:

Myślników może być znacznie więcej, a przekonasz się o tym, decydując się na podjęcie współpracy z nami w zakresie tworzenia tekstów na strony internetowe. Zapełnij swoją witrynę przydatnym i ciekawym contentem!

Bezpłatna wycena / konsultacja

szybki kontakt